آشنایی با خواص عنبر نسارا

مجموعه: درمان خانگی و طب سنتی, سلامت, مجله پزشکی تعداد بازدید: 833
آشنایی با خواص عنبر نسارا

آشنایی با خواص عنبر نسارا

در کتب داروسازی طب قدیم خواص دارویی انواع مدفوع و ادرار انسان و حیوانات مختلف شرح داده شده است جالب آنجاست که این آثار درمانی به طور مکرّر تجربه شده است و در بسیاری موارد گره گشای درمان بیماری هایی بوده اند که در حالت عادی درمان آنها بسیار سخت است.

.

البته در کتب طب قدیم حتی آثار استفاده خوراکی از این داروها هم ذکر شده است اما از آنجا که استفاده خوراکی آنها در فقه ما حرام شمرده شده است به استثنای ادرار شتر که با رعایت شرایط و از نظر بعضی فقها ، قابل شرب است ترجیح می دهم از این موارد عبور کنم و به سایر خواص عنبر نسارا بپردازم.

.

دود دادن عنبر نسارا در محیط های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاهگاهی این کار به ویژه در فصول سرد تاثیر قابل توجّهی در کاهش موارد بروز بیماری هایی مثل سرماخوردگی دارد به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرما خورده باشد می توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محلّ زندگی کاست.

.
استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه های مناسب برای درمان سینوزیت های مزمن و حاد و سرماخوردگی است این کار در درمان سردردهای کهنه نیز موثّر است برای این کار ، عنبرنسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید.

.

گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش های بسیار موثّر در کاهش انواع خارش هاست همچنین این کار، برای درمان تاول ها و زخم های ترشّح دار نیز اثر مناسبی دارد این روش یکی از بهترین روش های درمانی اگزما هم هست. همچنین این کار تاثیر بسیار خوبی در ترمیم سریع انواع زخم ها به ویژه زخم های سوختگی دارد و ضماد کردن مخلوط عنبر نسارا و سرکه روی پیشانی در درمان خون دماغ مفید است.

آشنایی با خواص عنبر نسارا

آشنایی با خواص عنبر نسارا  آشنایی با خواص عنبر نسارا  آشنایی با خواص عنبر نسارا  آشنایی با خواص عنبر نسارا  آشنایی با خواص عنبر نسارا  آشنایی با خواص عنبر نسارا  آشنایی با خواص عنبر نسارا  آشنایی با خواص عنبر نسارا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آشنایی با خواص عنبر نسارا”

قالب تفریحی