ارگاسم زنان در رابطه جنسی

مجموعه: بارداری و زایمان, دانستنی های جنسی, دانستنی های قبل از ازدواج, زناشویی, نامزدی و عقد تعداد بازدید: 778
ارگاسم زنان در رابطه جنسی

 

 

ارگاسم زنان در رابطه جنسی : ارگاسم در مردان با احساس ذهنی غیر قابل اجتناب بودن انزال شروع شده و با بروز انزال پایان می یابد. اما ارگاسم در زنان با انقباض مجرای واژینال همراه است؛ تغییرات دیگری در ارگاسم زنان ،چون حرکات غیر ارادی و ارادی عضلانی، زیاد شدن فشار خون و افزایش تعداد ضربان قلب نیز در این مرحله روی می دهد.

ارگاسم زنان در رابطه جنسی

نشانه های فیزیولوژیک اختصاصی در ارگاسم زنان

ارضا شدن لذت بخش ترین مرحله احساس جنسی است. در مرحله ارگاسم انقباضات ریتمیک و ریفلاکسی در عضلات کف لگن و اطراف واژن، پرینه و مقعد و همین طور در رحم ایجاد می شود. ارگاسم یا ارضا شدن از طریق اثر روانی ( از بین رفتن مرزها و جدایی ) و اثر فیزیولوژیک (آزادسازی اکسی توسین) باعث نزدیکی زوج می شود. تغییر سریع رنگ لب های فرج (لبیا)، انقباض واژن، رحم و اسفنکتر مقعد، رفع احتقان آرئول، افزایش شدت نبض واژن و افزایش سطح پرولاکتین از نشانه های ارگاسم یا ارضا شدن در زنان است.

 

 

عوامل روانی مرتبط با ارگاسم زنان

– بعضی از افراد ارضا شدن در خواب را تجربه میکنند.

– سن، تحصیلات، کلاس اجتماعی، مذهب، شخصیت و ارتباطات بین فردی عوامل روانی اجتماعی هستند که روی توانایی ارگاسم تاثیر دارند.

– احساس شکست در رابطه جنسی و نوعی اضطراب نمایشی.

– عوامل فردی مانند احساس ضعف عمومی و کمبود احساس سلامت جسمی، تجارب منفی جنسی قبلی و استرس های زندگی، بیکاری و خصومت های روزانه، احساس منفی نسبت به همسر، کیفیت بد ارتباط زن و شوهر، فقدان صمیمیت و تفاهم جنسی.

– اختلالات مربوط به دوران کودکی، اختلال در مرحله اجتماعی شدن و وجود یک تفکر غلط در مورد. رابطه جنسی و نگرش منفی در مورد لذت جنسی، نگرش والدین نسبت به رابطه جنسی.

 

– وجود سابقه سوءاستفاده جنسی در دوران کودکی و احساسات منفی در مورد تمایلات جنسی.

– مشکلات ارتباطی با همسر و کاهش اعتمادبه نفس، احساس منفی زن در مورد خودش از نظر شکل بدن، زیبایی و ترس از، از دست دادن.

 

 

مدت زمان ارگاسم در زنان

کیفیت و احساس ارگاسم در زنان مختلف می تواند به شکلهای مختلف خود را نشان دهد و ارایه یک نسخه واحد در مورد ارگاسم زنان برای همه منطقی به نظر نمی رسد. ولی تخمین زده می شود که به طور کلی ارگاسم در زنان حدود بیست ثانیه به طول می انجامد که شامل انقباضات ماهیچه ای در ناحیه لگن، واژینال، رحم و .. است.

 

 

چگونگی ارگاسم زنان

زن و شوهر با کسب مهارت باید بدانند که چگونه می توانند به ارگاسم مطلوب برسند. که در این میان مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در به ارگاسم رسیدن رسیدن و لذت جنسی به همسرشان کمک کنند

– بسیاری از زنان تصور میکنند در طول رابطه جنسی آرامش بسیار مهم است اما آنها از این نکته غافل هستند که تنش هم در طول رابطه جنسی بسیار مهم و عامل رسیدن به ارگاسم است.زنان باید یاد بگیرند که تمام عضلات آنها ساق پا ؛شکم، باسن و… دررسیدن به ارگاسم درگیر می شوند.

– اکثر زنان رابطه جنسی ذهن فعالی دارند و نمی توانند آن را بر این فعالیت متمرکز کنند. فکرهایی که تمام مغز را اشغال می کنند و به جای تحریک و تشویق جنسی منجر به واپس زدگی میل جنسی می شود.سعی کنید ذهن خود را از تمامی مسائل خالی کنید و در این لحظه فقط به همین مسئله بیندیشید.

 

– در موارد بغرنج تر برای درمان حتما به یک پزشک مراجعه کنید و با استفاده از داروهایی تجویز شده زندگی زناشویی خود را انجات دهید تجویز پزشک در بیشتر مواقع می تواند مشکل را برطرف کند.

 

 

عشق بازی یکی از راههای ارگاسم زنان

– نوازش ملایم سینه ها.

– آغوش و تنگ در بغل گرفتن.

– لمس اعضای تناسلی.

– بیان جملات عشقی و تعریف از زیبایی واظهار علاقه بیش از حد.

 

 

عقاید نادرست درباره ارگاسم زنان

– زنانی که به ارگاسم نمی رسند سرد مزاجند( به زنانی که به ارگاسم نمی رسند اما میل به برقراری رابطه زناشویی دارند نیز در اصطلاح طبی سرد مزاج نمی گویند).

– برخی زنان هرگز به ارگاسم نمی رسند( رسیدن زن به ارگاسم تا حد زیادی به رفتار مرد و تصویرهای ذهنی که او خلق می کند، بستگی دارد).

– زنان از رابطه زناشویی لذت نمی برند(لذت از برقراری رابطه زناشویی مسئله ای مجزا از رسیدن به ارگاسم است).

– زنان یا به ارگاسم ناحیه کلیتوریس می رسند یا به ارگاسم واژینال( نباید زنان را به دو گروه تقسیم کرد. گرچه بیشتر زنان ارگاسم ناحیه کلیتوریس را تجربه می کنند و اندکی ارگاسم واژینال ولی زنانی هم هستند که تجربه رسیدن به هر ۲ ارگاسم را دارند).

 

– وانمود کردن به ارگاسم برای دوام زندگی مشترک خوب است( برخی زنان تلاش می کنند که وانمود کنند به ارگاسم رسیده اند تا رابطه شان با همسرشان بهتر شود در حالی که این کار به رابطه زناشویی صدمه می زند و از رسیدن زن به ارگاسم جلوگیری می کند).

– برخی ارگاسم ها حقیقی اند و برخی کاذب(ارگاسم نیز به هر شکلی رخ دهد، واقعی است).

– برای یک رابطه زناشویی موفق حتما باید به ارگاسم رسید( واقعیت این است که لذت جنسی برای زن مهم است و نرسیدن به ارگاسم مانع این حس نیست).

– زنانی که به ارگاسم می رسند در زندگی مشترک خوشبخت ترند(این موضوع تاثیری در خوشبختی زوج ها ندارد هر چند همراهی آن با نوازش و لذت جنسی زوج را به هم نزدیکتر می کند).

ارگاسم زنان در رابطه جنسی

ارگاسم زنان در رابطه جنسی ارگاسم زنان در رابطه جنسی ارگاسم زنان در رابطه جنسی ارگاسم زنان در رابطه جنسی ارگاسم زنان در رابطه جنسی

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ارگاسم زنان در رابطه جنسی”

قالب تفریحی