داروهای ممنوع در سفرهای خارجی

مجموعه: جاذبه های گردشگری, سبک زندگی, مطالب جالب و خواندنی تعداد بازدید: 235
داروهای ممنوع در سفرهای خارجی

 

داروهای ممنوع در سفرهای خارجی : همراه داشتن بعضی از دارو ها در برخی از کشور های خارجی ممنوع است اگر قصد سفر به خارج را دارید حتمان این مطلب را بخوانید تا به مشکل نخورید.

داروهای ممنوع در سفرهای خارجی

ما در این مطلب کشور های که با برخی از دارو برای ورود به کشورشان مشکل دارند را جمع آوری کردیم و در این مطلب قرار دادیم. امیدوار هستیم که با رعایت کردن این نکات در سفر خارجی خود به مشکل نخورید چون برخی کشور در مسئله حمل دارو بسیار سخت گیر هستند.

 

دارو هایی ممنوعه

بریم به سراغ بعضی از کشور های که با دارو بسیار معمولی مشکل بزرگ دارند. در کشورهایی چون کانادا و تایلند و  ویتنام مسافران باید برای همراه داشتن و مصرف داروی خود مجوز داشته باشند. حتی در کشور همسایه خودمان یعنی امارات اگر این مجوز ها وجود نداشته باشد شما به مشکل بزرگی میخورید و کارتان به بازجویی و… می رسد.

 

همچنین در کشورهای چون امارات و بالی و ژاپن داروهایی که دارای موادی مانند پزودوافدرین موجود در قرص سرماخوردگی و آنفولانزا یا  کدئین یا مرفین و دگزامفتامین در لیست ممنوعه این کشور ها نیز قرار دارند. 

 

 

داستانی واقعی از گردشگری که به ایتالیا سفر کرده بود

یک مسافری تعریف می کند وقتی به کشور ایتالیا سفر کردم بخاطر داشتن مقدار زیادی قرص در چمدانم مورد بازجویی پلیس گمرگی کشور ایتالیا قرار گرفتم. ماموران بخاطر زیاد بودن حجم دارو ها به وجود مواد مخدر در چمدان شک کردند. و کلیه داروهایم از جمله داروهای فشار خون بالا ، دیابت و …. را که در داخل یک ظرف قرار داشت را از چمدانم خارج و با خود بردند. و بعد از اینکه مطمن شدند دارو ها ربطی به مواد ندارند آن پس نداده و ظبط کردند. پس دقت کنید.

 

توصیه مهم

داروهای ممنوع در سفرهای خارجی ، چند توصیه مهم قبل از سفر با پزشک خود درباره دارو هایی که مصرف می کنید مشورت کنید. بعد اگر حتمان باید دارویی را در سفر مصرف کنید. بهتر است به سفارت کشور مقصد بروید و از آنجا مجوز های لازم برای حمل دارو را دریافت کنید. توصیه بعدی اگر بستگان شما در کشور مقصد حضور دارند با آن ها درباره قانون های حمل دارویی آن کشور مشورت کنید. همچنین از آن درباره وجود این دارو در آن کشور سوال کنید و شاید نیازی نباشد دارو را همراه خود ببرید می توانید بعد از رسیدن به مقصد داروی مورد نظر را از آنجا تهیه کنید تا به مشکل نخورید.

داروهای ممنوع در سفرهای خارجی

داروهای ممنوع در سفرهای خارجی داروهای ممنوع در سفرهای خارجی داروهای ممنوع در سفرهای خارجی داروهای ممنوع در سفرهای خارجی

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “داروهای ممنوع در سفرهای خارجی”

قالب تفریحی