راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

مجموعه: آیا می دانید ؟, اخبار علمی و فناوری, دانش و فناوری تعداد بازدید: 374
راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

.

دستگاه تصفیه هوا وسیله‌ای است که آلودگی‌های هوا را حذف می‌کند. اهمیت سلامتی برای هیچکس پوشیده نیست سیستم های تهویه هوا محیطی سالم و بدون آلاینده های مضر را فراهم میسازند و هوا را پاکیزه، سلامت، تازه و به خوبی مرطوب نگاه می دارد.

امروزه با توجه به افزایش آلودگی هوا در کلان شهر ها که ناشی از دود کارخانه ها ، سوخت خودروها ، سوخت گاز طبیعی، دود سیگار افزایش ریزگردها و … استفاده از دستگاه های تصفیه هوا بیش از پیش افزایش یافته است.

سیستم های تصفیه هوا، برای فیلتر کردن ناخالصی ها از هوا طراحی شده اند. این دستگاه ها به عنوان دستگاهی سودمند برای افراد مبتلا به آلرژی و آسم و… به بازار عرضه شده است. امروزه سیستم های تصفیه هوا به صورت های مختلف در بازار وجود دارد. دستگاه تصفیه کوچک که برای مصارف شخصی است و دستگاه های تصفیه بزرگتر که در صنایع پزشکی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

.

موارد کلیدی برای خرید دستگاه تصفیه هوا

توصیه می شود که برای انتخاب دستگاه تصفیه هوای مناسب موارد زیر را در نظر بگیرید :

.

فیلتر

به تعداد و نوع فیلترهای دستگاه تصفیه هوا توجه داشته باشید.

.

ظرفیت تصفیه دستگاه

حجم جریان هوایی که در یک زمان مشخص از فیلترها عبور کرده و بعنوان هوای تصفیه شده از دستگاه خارج می شود را ظرفیت تصفیه می نامند .

.

امکانات و مشخصات فنی دستگاه تصفیه هوا
برند و فروشنده: مانند سایر اجناس هر چه برند شرکت سازنده معتبرتر باشد اولویتی برای انتخاب و خرید به حساب می آید

خدمات پس از فروش

از دیگر موارد مهمی که حتما در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید مورد توجه قرار گیرد خدمات و پشتیبانی آن محصول است. یک دستگاه تصفیه هوا هر چه قدر هم از لحاظ فنی و امکانات خوب و قوی باشد پس از مدتی نیاز به تعویض فیلتر و سرویس خواهد داشت.
دستگاه تصفیه هوا نباید مواردی از قبیل اوزون، یون و…. به هوا اضافه کند.

.

خروجی دستگاه تصفیه هوا

از نظر ذرات معلق تنها در شرایطی صفر خواهد بود که کلاس فیلترH13 باشد و بدنه فیلتر کاملاً هوابند باشد زیرا که در غیر اینصورت ذرات معلق میکرونی از کناره‌های فیلتر عبور کرده و مجدد از دستگاه خارج می‌شود.

هوشمند یا غیر هوشمند بودن دستگاه تصفیه هوا

دستگاه های هوشمند دارای حالت اتومات هستند که در این حالت دستگاه با توجه به میزان آلودگی موجود در هوا دور فن را زیاد یا کم می کند. دور های فن: یک دستگاه تصفیه هوا ممکن است چندین دور فن داشته باشد ولی هوشمند و حالت اتومات نداشته باشد. که در این صورت دور فن بصورت دستی تغییر خواهد کرد.

.

میزان صدا

با واحد دسی بل db نشان داده می شود و در دور فن های مختلف، متفاوت خواهد بود

استاندارد های دستگاه های تصویه هوا

یکی از معیارهای انتخاب اجناس استانداردها می باشند. سازمان های استاندارد کارشناسانی برای ارزیابی جنبه های مختلف کیفی اجناس بوده و مجوزهای لازم را صادر می کنند.

میزان تحویل هوای پاک

نرخ تحویل هوای تمیز و یا CADR، در تمیز کننده هوا نیز باید در نظر گرفته شود. این محدوده امتیاز از صفر تا ۴۵۰ است. این توسط انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی آمریکا یا اهام اختصاص یافته است. بهترین پاک کننده هوا دارای اعتبار CADR 350 یا بالاتر است. این امتیاز نشان دهنده متوسط سرعت تمیز کردن تمیز کننده هوا است.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا   راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا  راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا  راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا  راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا  راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا  راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا”

قالب تفریحی