راه های ماندگاری کاکتوس ها

مجموعه: سرگرمی, گیاهان زینتی, نگهداری از گیاهان تعداد بازدید: 1496
راه های ماندگاری کاکتوس ها

راه های ماندگاری کاکتوس ها

 

راه های ماندگاری کاکتوس ها : اگر کاکتوس‌های‌تان را تنها یک بار در ماه آب دهید رشد چندانی نخواهند داشت و فقط زنده خواهند ماند ریشه‌های‌ شان خشک شده و درنهایت می‌سوزند در این حالت پس از آبیاری مجدد ریشه‌ها توانایی جذب آب را نخواهند داشت و دچار پوسیدگی خواهند شد.

یک قانون خوب برای آبیاری کاکتوس این است که پیش از اینکه خاک گلدان کاملا خشک شود آبیاری‌اش کنیم مهم این است که خاک گلدان آب را به داخل بکشد. کاکتوس اصلا از اسپری آب خوشش نمی‌آید .

 

اگر می‌خواهید کاکتوس به گل بنشیند، مدام و زیاد به آن آب ندهید چون به سمت رشد رویشی می‌رود. در پاییز و زمستان، هر دو سه ماه یکبار به کوددهی احتیاج دارد. کود مخصوص کاکتوس ازت کمتری دارد و طوری فرموله شده که معمولا به آرامی و به‌تدریج در خاک آزاد می‌شود.

 

حتما سوراخ‌های ته‌گلدان را برای کاکتوس چک کنید که باز باشند و آب اضافی بتواند از انتهای آن خارج شود. کاکتوس دو فصل رشد دارد؛ یکی فصل رشد فعال که در بهار و تابستان است و دیگری فصل استراحت که در پاییز و زمستان است. کاکتوس‌ها در زمستان به خواب زمستانی فرو می‌روند و در زمان استراحت، آب کمتری می‌خواهند برای تکثیر کاکتوس‌ها منتظر فصل بهار باشید. کاکتوس با قلمه به راحتی تکثیر می‌شود.

 

برای قلمه بهترین گزینه، جوانه‌هایی است که خودبه‌خود در حال جدا شدن از گیاه هستند. برای جدا کردن قلمه‌ها از چاقوی تیز یا کاتر استفاده کنید. برای جلوگیری از پوسیدگی قلمه، می‌توانید چند روزی آن را به حالت استراحت در سایه قرار دهید تا قسمت بریده شده خشک شود. بعد هم قلمه را در گلدان بکارید، دو تا سه هفته بعد ریشه‌ها نمایان می‌شوند.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام جذاب ترین ها شوید

راه های ماندگاری کاکتوس ها

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “راه های ماندگاری کاکتوس ها”

قالب تفریحی