روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان

مجموعه: سرگرمی, گیاهان زینتی, نگهداری از گیاهان تعداد بازدید: 527
روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان

روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان

 

روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان

 

 

روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان در این مقاله در سایت پر طرفدار جذاب ترین ها برای شما کاربران گرامی روش کاشت فلفل و بادجان را تهیه نموده ایم و امیدواریم مورد توجه و استفاده شما قرار گیرد .

بادنجان فلفل قرمز و فلفل شیرین گیاهان مناسبی برای پرورش در گلدان هستند و پرورش آن‌ها به وسیله بذر، مصون از خطا و شکست است تمامی این محصولات خوشمزه، به یک شیوه پرورش داده می‌شوند و گونه‌های مختلفی دارند. این سبزیجات را در گلدان پرورش دهید و آن‌ها را در پاسیو، بالکن یا بام آفتابگیر قرار دهید. فرآیند جوانه‌زنی و کاشتن در گلدان، در تمام آن‌ها یکسان است.

کاشت بذر :

.

یک گلدان ½ ۷ سانتی‌متری را پر از کود بذر کنید، سطح آن را صاف کرده و آرام ضربه بزنید تا محکم و کمی سفت شود. لایه‌ای نازک از بذری را که انتخاب کرده‌اید، روی خاک بپاشید – اکثر بذر‌ها جوانه می‌زنند، بنابراین در صورت داشتن ضایعات، فقط به دو بذر اضافی احتیاج خواهید داشت.

 

روی آن را با لایه نازکی از ورمیکولیت (vermiculite) بپوشانید، به آن آب بدهید و برچسب نام آن را بچسبانید – در صورتی که می‌خواهید چندین نوع بذر پرورش دهید، حتماً برچسب نام آن‌ها را بچسبانید تا بتوانید آن‌ها را شناسایی کنید. آن را داخل دستگاه تکثیر‌کننده گرم قرار دهید یا یک نایلون شفاف روی آن قرار داده، با یک کِش محکم کنید و کنار پنجره بگذارید.

 

بعد از جوانه زنی :

.

بذر‌ها باید ظرف یک هفته جوانه بزنند. گلدان را از دستگاه تکثیر کننده بیرون بیاورید یا نایلون روی آن را بردارید و کنار پنجره‌ای روشن قرار دهید. توجه داشته باشید که کود کامل خشک نشود.

 

کاشت در گلدان‌های مخصوص :

.

وقتی که جوانه‌ها حدود ۲ سانتی‌متر رشد کردند، می‌توانید آن‌ها را به گلدان‌های جداگانه منتقل کنید. با دقت کود را شل کنید، سپس در حالی که با بیلچه، گیاه را از ریشه بلند می‌کنید، به آرامی یک برگ را بگیرید و بیرون بیاورید.

 

یک گلدان ½ ۷ سانتی‌متری را با کود چند‌منظوره پر کنید. سطح آن را صاف کنید تا محکم شود. با بیلچه حفره‌ای در وسط کود ایجاد کرده و جوانه را درون آن قرار دهید، به طوری که برگ‌ها درست بالای سطح خاک قرار گیرند.

 

به آرامی خاک را محکم کرده، آبیاری کنید و بر چسب هر یک از گیاهان را بچسبانید. گیاه را در مکانی روشن، مانند کنار پنجره یا گلخانه قرار دهید و وقتی که ریشه‌ها از انتهای گلدان بیرون زدند، آن‌ها را به گلدان بزرگتری منتقل کنید – گلدان ۱۲ سانتی‌متری پر شده از کود چند منظوره. مطلب تولید کود ارگانیک را اینجا بخوانید و خودتان کود درست کنید.

 

قبل از اینکه گیاه را بیرون قرار دهید :

.

وقتی که ارتفاع گیاهان به ۱۲ سانتی‌متر رسید، یک تکه چوب را در خاک فرو کنید و با ریسمان باغبانی، گیاه را به آن ببندید. وقتی ارتفاع آن‌ها به ۳۰ سانتی‌متر رسید، نوک‌های جوانه‌زده را بچینید تا شاخه‌های آن افزایش یابند. در پایان ماه می‌توانید گیاه را بیرون ببرید.

 

آن‌ها را داخل ظرف نهایی (گلدان ۵ لیتری) قرار دهید. همین طور که گیاه رشد می‌کند، تکه چوب کوچک را بر دارید و به جای آن چوب بزرگتری قرار دهید.

 

تغذیه و آبیاری :

.

این گیاهان نیاز به آب زیادی دارند. خشک شدن کود، خیلی زود منجر به توقف رشد آن‌ها می‌شود. توجه داشته باشید که هرگز خاک آن کاملاً خشک نشود. در آب و هوای گرم، شاید لازم شود که روزی دو بار به آن آب بدهید. این مسأله به خصوص درباره گیاهان گلخانه‌ای صدق می‌کند، زیرا در اواخر تابستان نیز ممکن است بسیار گرم باشد.

اولین گل‌دهی زمانی اتفاق می‌افتد که گیاه هنوز نسبتاً کوچک است. در این صورت هر هفته آن را با مایع مغذی سرشار از پُتاس، مانند کود گوجه فرنگی تغذیه کنید.

 

برداشت :

.

این سبزیجات را می‌توانید بین ماه‌های تیر و مهر با قیچی یا چاقوی تیز، برداشت کنید. فلفل‌های قرمز را می‌توانید وقتی که سبز هستند، برداشت کنید یا بگذارید بمانند تا قرمز شوند. قبل از سرمای پاییز، گیاه را کامل ببرید و شاخه‌ها را سر و ته آویزان کنید تا فلفل‌ها برسند. هر یک از بادنجان‌ها، بسته به گونه و شرایط آب و هوایی، ۵ میوه می‌دهد. زمانی آن‌ها را بچینید که کامل رشد کرده و پوست‌شان براق شده باشد. درباره زمان برداشت انواع محصولات بیشتر بدانید.

 

انواع مختلف بادمجان و فلفل :

.

بادنجان‌ها

ویولتا لانگا (Violetta Lunga) –دارای میوه‌هایارغوانی و کشیده
رد اِگ(Red Egg) – دارای میوه‌هایقرمز
برفی (Snowy) –‌دارای میوه هایاستوانه ای سفید
پول‌ساز (Moneymaker) – دارای میوه هایسیاه براق
رُزا بیانکا (Rosa Bianca)– دارای میوه‌های سفید و صورتی

فلفل‌های شیرین

بیگ بِنانا (Big Banana) – دارای میوه‌های بسیار کشیده و قرمز
مارکونی روسو (Marconi Rosso) –دارای میوه های قرمز و شیرین، از گونه‌های ایتالیایی
فیستا (Fiesta) –دارای میوه‌های زرد براق
بِل بوی (Bell Boy) –دارای میوه‌های سبز رنگ با پوست ضخیم
پورپل بیوتی (Purple Beauty)– دارای میوه‌های ارغوانی که تبدیل به قرمز می‌شوند

فلفل‌های قرمز

جالاپنو (Jalapeno) – دارای میوه های سبز که تبدیل به قرمز می‌شوند
جوز لانگ(Joe’s Long) – دارای میوه بسیار کشیده و قرمز
هابانِرو (Habanero) –دارای میوه‌های بسیار تند و نارنجی
مجاری (Hungarian Hot Wax) –خیلی تند نیست و میوه‌های زرد آن تبدیل به قرمز می‌شوند
کایِن (Cayenne) – دارای میوه‌های قرمز براق

روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان

روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان   روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان  روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان  روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان  روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان  روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان  روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش کاشت فلفل قرمز و بادنجان”

قالب تفریحی