نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس

مجموعه: برای زندگی بهتر, روانشناسی, قانون جذب و تفکر مثبت تعداد بازدید: 587
نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس

عدم اعتماد به نفس در زندگی مضر است اعتماد به نفس مانند هر مهارتی می‌تواند یادگرفته شود، تمرین شود و به حد عالی برسد زمانی که شما در آن به حد مطلوب رسیدید همه چیز در زندگیتان به سمت بهتر شدن پیش خواهد رفت.

.

شاید وقت آن رسیده باشد که اطرافیانتان یعنی دوستان و خانواده را واقعا ارزیابی کنید شاید سخت باشد اما زمان آن فرا رسیده که از افرادی که شما را نا امید کرده و  اعتماد به نفستان را تهدید می‌کنند فاصله بگیرید حتی یک دوری موقت از افراد منفی‌نگر می‌تواند تغییرات بزرگی ایجاد نماید و به شما کمک کند تا گام‌هایی برای بالا بردن اعتماد به نفس خود بردارید.

.

مثبت اندیشی را در خودتان نهادینه کنید حتی اگر نمودهای آن هنوز در زندگی احساس نشود باید با اشتیاق با دیگران در تعامل باشید و کار خود را با اشتیاق بالا آغاز کنید، و برای کارهای بعدی نیز مشتاقانه عمل کنید بر روی مشکلات زندگیتان متمرکز نشوید و به جای آن بر روی راه حل‌ها و ایجاد تغییرات مثبت تمرکز کنید.

.

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس

 

..

زبان بدن و چهره خود را تغییر دهید :

اینجا جایی است که زبان بدن یعنی حالت بدن ، لبخند ، ارتباط چشمی و نحوه صحبت کردنتان وارد بازی می‌شود فقط این که بتوانید شانه‌هایتان را عقب نگه دارید یعنی دارید به دیگران این پیغام را ارسال می‌کنید که اعتماد به نفس کافی دارید. لبخند نه تنها باعث می‌شود شما احساس بهتری داشته باشید.

بلکه باعث می‌شود دیگران نیز با شما احساس راحتی بیشتری کنند. تصور کنید فردی با حالت بدن خوب و خندان را ببینید بدون شک حدس می‌زنید که آن فرد دارای اعتماد به نفس بالا باشد.

.

زمانی که با کسی صحبت می‌کنید به خود او نگاه کنید نه به کفش‌هایتان در پایان، آرام صحبت کنید تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که آرام و شمرده صحبت می‌کنند احساس اعتماد به نفس بیشتری دارند و به نظر دیگران نیزاینگونه می‌آیند. نکته دیگر این است که وقتی آرام صحبت کنید به دیگران این اجازه را می‌دهید که صحبت های شما را کامل و واضح دریافت کنند و منظور شما را متوجه شوند.

.

کمی پایتان را فراتر بگذارید و به مدل موهایتان توجه کنید. به اصلاح زیبای صورت و نوع لباس پوشیدنتان فکر کنید این کار باعث می‌شود شما نه تنها نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید بلکه باعث می‌شود دیگران نیز شما را به چشم یک انسان موفق و دارای اعتماد به نفس بالا ببینند. یک راهنمایی این که زمانی که یک لباس نو تهیه می‌کنید حتما آن را پرو کنید تا مطمئن شوید مناسب شماست.

.

 

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس

 

.

شکست ناپذیر باشید و صدا‌های منفی را از ذهن خود پاک کنید :

هرگز تسلیم نشوید و منتظر شکست نباشید همیشه برای هر چیزی راه حلی وجود دارد پس چرا می‌خواهید آن را نادیده بگیرید این را با خودتان به صورت مکرر تکرار کنید موفقیت در زمان سختی یکی از بهترین راه‌ها برای بالا بردن اعتماد به نفس است.

.

اعتماد به نفس پایین عموما حاصل افکار منفی است که در ذهن شما به صورت مکرر تکرار می‌شود اگر بخواهید همیشه خودتان را بترسانید و بگویید که به اندازه کافی خوب نیستید ، جذاب نیستید ، باهوش نیستید ، قدرتمند نیستید و … یعنی شما درحال یک پیشگویی هستید که گفتن آن می‌تواند این پیشگویی را به حقیقت مبدل کند.

.

شما در واقع در حال تبدیل شدن به چیزی هستید که در ذهنتان به آن فکر می‌کنید و این خوب نیست دفعه بعدی که این صداهای منفی را در ذهن خود شنیدید سریعا آن را به یک ذهنیت مثبت تبدیل کنید و آن را تا زمانی که اعتماد به نفستان بهبود نیافته ادامه دهید.

.

لیست شکرگزاری تهیه کنید :

زندگی پر از چالش است و گاهی اوقات حفظ اعتماد به نفس کمی سخت به نظر می‌رسد. بنشینید و یک لیست از همه چیزهایی که در زندگی به خاطر آنها شکرگزار هستید و در یک لیست دیگر هر آنچه را که به خاطر آن به خودتان افتخار می‌کنید را یادداشت کنید.

.

زمانی که لیست‌هایتان را کامل کردید ، آن را بر روی دیوار یخچال، دیوار اتاق بالای میز ، آینه دستشویی و هرجایی که بتوانید آن را ببینید قرار دهید چرا که این کار به شما یادآوری می‌کند که چه زندگی جذابی دارید و خودتان چقدر جذاب هستید زمانی که احساس کردید اعتماد به نفستان پایین آمده، به این لیست نگاهی بیاندازید تا همیشه بتوانید خودتان حال خودتان را خوب کنید.

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس  نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس  نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس  نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس  نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس  نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس  نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس”

قالب تفریحی