چگونه پولدار شویم ؟

مجموعه: مطالب جالب و خواندنی تعداد بازدید: 317
چگونه پولدار شویم ؟

 

چگونه پولدار شویم ؟

بدست آوردن هر چیزی به مراتب خودش خطرات خاص خود را دارد. نادان‌ها بیشتر به خطر نکردن در هر کاری تمرکز می‌کنند. بیشتر افراد روی بازار بورس و طلا سرمایه‌گذاری نکرده و آن را جدی نمی‌گیرند، زیرا از اشتباه کردن به شدت می‌ترسند و در نهایت ناامید می‌شوند. اما تنها راه گریز از اشتباه “یادگیری” است. پیش از سرمایه گذاری، آن قدر آموزش ببینید تا خطایی مرتکب نشوید. سخت ولی دست یافتنی است.

قانون شماره ۵: از کمک دیگران استفاده کنید

آیا تا به حال به این موضوعِ ساده فکر کرده بودید که وقتی از کسی کمک می‌خواهید در اصل یک جای کار می‌لنگد و به همین دلیل شما تقاضای کمک کرده‌اید؟ به اشتباه از کودکی به ما یاد می‌دهند که باید هر کاری را خودمان انجام دهیم و از دیگران کمک نگیریم. واضح است که برای موفقیت نیاز به کمک دیگران است. پولدار شدن مانند یک ورزشی گروهی است. از انتخاب بهترین نوع سهام‌ها گرفته تا بهترین نوع رهن، این که سعی کنید به تنهایی از همه چیز سر درآورید، باعث ایجاد فشار روحی می‌شود و در نهایت نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید. هر فردی در زمینه‌ای مهارت دارد و هیچ کس در همه زمینه ها کامل نیست. در این زمینه یک اصل به نام “قانون اهرم” وجود دارد که بر مبنای آن فرد برای پولدار شدن بهتر است از ۱% وقت و انرژی ۱۰۰ نفر استفاده کند، به جای این که از ۱۰۰% وقت و انرژی خودش به تنهایی بهره بگیرد. بدین ترتیب فرد می تواند با کمک گرفتن از دیگران در مسیر هدف خود پیش برود.

 

قانون شماره ۴: زمان‌بندی بازار

برنامه‌ریزی و زمانبندی بازار، به معنای سرمایه‌گذاری نیست؛ بلکه منظور از آن تأمل و تفکر است. کسی نمی‌تواند آن طور که باید بازار را زمانبندی کند. هر روز از مردم می‌شنوید که بازار ملک یا اوضاع مالی وخیم است و بدترین زمان برای سرمایه‌گذاری است؛ ما بارها و بارها این مسئله را مشاهده کرده‌ایم. بارها دیده‌ایم که مردم می‌توانند بازار را برنامه‌ ریزی کنند و البته به جایی نرسیده اند. ارزیابی‌ها و روند برآورد ارزش بازار از سرمایه مالی یا میزان بدهی آن، بسیار عینی‌تر از زمانبندی بازار است و موضوعی است که به احتمال زیاد موفقیت در پی دارد.

 

قانون شماره ۳: تا سرمایه لازم را ندارید، سرمایه گذاری نکنید

رابرت شمین معتقد است که کسب اعتبار و حفظ آن در ثروت آفرینی و تداوم آن ضرورت ندارد. شمین روش «تفکر وارونه» را در اوایل دوره جوانی خود فرا گرفت، یعنی در خرید اولین دارایی خود درست تصمیم گرفت. او در خانواده‌ای بزرگ شده بود که در آن پول حرف اول را می‌زد و این که هرگز از کسی پول قرض نگرفته بود، به این معنا نبود که پیش کسی اعتبار ندارد. بانک به او وام نداد؛ اما به جای این که بگذارد ملک از دستش برود، دوست صاحب اعتباری پیدا کرد و با شراکتی برابر، آن معامله انجام شد. وقتی شمین چند ماه بعد ملکش را فروخت، مبلغ قابل توجهی سود کرد.

 

قانون شماره ۲: قرض گرفتن

بیشتر مردم معتقدند: «قرض، قرض است دیگر!»‌ مهم نیست که چقدر تلاش می‌کنید، اگر پول خود را در مسیری درست سرمایه گذاری کنید، بیشتر از هر زمان دیگری برایتان کار می‌کند. گاهی وام گرفتن یا قرض گرفتن از دیگران، عملکرد پسندیده‌ای است که می‌تواند به نتایج خوبی منجر شود؛ مانند دانشجویی که برای ادامه تحصیلش وام می‌گیرد و وقتی وارد دنیای کار می‌شود، می‌تواند بدهی خود را پرداخت کند. بدهی مانند دستگاه بالابری است که شما را به سطحی بالاتر می‌برد!

 

قانون شماره ۱: برنامه ریزی کنید

رابرت شمین معتقد است که طرح ریزی نقشه دوم و سوم و حتی گاهی چهارم و پنجم هم، وقتی اوضاع طبق برنامه پیش نمی‌رود، ضرورت دارد! در ثروت آفرینی نباید به داشتن برنامه‌ای واحد بسنده کرد. فرصت‌های بیشماری وجود دارند که خودشان را در معرض دیدتان قرار می‌دهند. اگر ذهن شما فقط به نقشه و برنامه‌ای خاص محدود شود، آن فرصت‌ها را از دست خواهید داد؛ فرصتی که می توانسته سریع تر از آنچه سرمایه گذاری‌های برنامه ریزی شده شما برایتان تدارک دیده، نصیبتان شود. هر برنامه ای باید پویا باشد و با عاقل‌تر شدن شما هم باید تغییر کند. برنامه ریزی خود را دست کم به پنج نفر نشان داده و نظرشان را بخواهید. با توسعه نقشه و برنامه‌تان بهتر است این روند هر شش ماه یکبار تکرار شود.

چگونه پولدار شویم ؟

چگونه پولدار شویم ؟  چگونه پولدار شویم ؟   چگونه پولدار شویم ؟  چگونه پولدار شویم ؟  چگونه پولدار شویم ؟  چگونه پولدار شویم ؟

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چگونه پولدار شویم ؟”

قالب تفریحی